2017-06-05
Byliśmy w Antwerpii, jednym z największych portów świata, gdzie Trans Polonia widzi największy potencjał wzrostu

Większości osób Antwerpia z pewnością kojarzy się gównie z diamentami. Tymczasem to właśnie tutaj znajduje się jedno z największych centrów przeładunkowych na świecie. W promieniu 500 km od portu w Antwerpii zlokalizowane jest 60% siły nabywczej Europy. Na terenie Portu występuje największa koncentracja firm chemicznych na świecie i to tutaj szans na dynamiczny wzrost upatruje też giełdowa Trans Polonia, która zorganizowała całą wyprawę.

Antwerpia, czyli zagłębie przemysłu chemicznego

Giełdowa Trans Polonia to największa firma przewozowa w naszej części Europy, która specjalizuje się w transporcie płynnych towarów – paliw, chemikaliów, asfaltów i produktów spożywczych. Dysponuje flotą około 500 cystern, którą zamierza dalej powiększać. Jednym z segmentów jej działalności jest przewóz chemikaliów płynnych. To w nim spółka upatruje największych perspektyw na wzrost. Jednym z powodów jest rosnący rynek i coraz silniejsza pozycja spółki w rejonie Antwerpii. Dzięki wiarygodności i skali działalności, Trans Polonia już teraz regularnie współpracuje z największymi koncernami chemicznymi na świecie, transportując dla nich surowce i produkty. Teraz jest gotowa, aby przyspieszyć i zainwestować w większy rozwój swojej floty.

Od samego początku istnienia Trans Polonii, Antwerpia była bardzo ważnym miejscem na mapie Europy. Nasza koncepcja przewozu chemii płynnej w relacjach międzynarodowych zakładała połączenia pomiędzy portami ARA (Amsterdam, Rotterdam, Antwerpia), a nowymi członkami Unii. Chcieliśmy pokazać inwestorom skalę działalności przemysłu chemicznego na miejscu, który w coraz większym stopniu możemy obsługiwać. Port w Antwerpii bez wątpienia znajduje się w czołówce największych portów w Europie i na świecie i w tym regionie widzimy swoje duże szanse na wzrost skali działalności.

Powiedział Prezes Trans Polonii Dariusz Cegielski

Wyjazd, fachowo nazywany study-tour, rozpoczął się w czwartek 1 czerwca i potrwał dwa dni. Oto krótka relacja z tego wydarzenia, w której postaramy się pokazać to, co zobaczyliśmy i czego ciekawego się dowiedzieliśmy.

(...)

Cały artykuł dostępny jest na stronie www.strefainwestorow.pl

Autor: Paweł Biedrzycki,